Haber

Siirt’te Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz anısına kütüphane açıldı

Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz anısına memleketi Siirt’teki okulda kütüphane kuruldu.

Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 2015 yılında şehit olan Cumhuriyet Savcısı Kiraz anısına başlatılan “Kütüphaneler Umut Dolsun” kampanyası kapsamında çok sayıda kitap toplandı.

Merkez Ebul Vefa İmam Hatip Ortaokulunda oluşturulan kütüphaneye “Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Kütüphanesi” adı verildi.

Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca açılışta yaptığı konuşmada, modern bir yapıya sahip olan kütüphanenin çocukların bilgiye en gerçek ve güvenli kaynaklardan ulaşmasını sağlayacağını söyledi.

Çocukların kütüphanede vakitlerini en iyi şekilde değerlendirme fırsatı bulacağını belirten Sarıca, şöyle konuştu:

“Kütüphanemizde bulunan satranç, mangala gibi akıl ve zeka oyunları ile öğrencilerimizin bilişsel gelişimine de katkı sağlamış olacağız. Kütüphanemizin hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Şehidimizin adını yaşatmak istedik. , Siirt Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz sağ. Tekrar Allah rahmet eylesin. Rahmet diliyorum. Kütüphanemizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

Denetimli Serbestlik Direktörü Murat Öncül de oluşturulan kütüphane hakkında bilgi verdi.

Açılış törenine Adalet Komisyonu Başkanı Erhan Obut, İl Milli Eğitim Müdürü Deniz Edip, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Faruk Ergün, Gençlik ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ömer Faruk Ergün katıldı. Sporİl Müdürü Hayati Kısacık ve bazı kurum temsilcileri de katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu