Ekonomi

İTO Mobilya Meslek Komitesi seçimlerini İSMODER kazandı

Mobilya dalında yaşanan sorun ve aksamaları, mobilya endüstrinde faaliyet gösteren iş adamlarının birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek tahlile kavuşturulmasını amaçlayan Mobilya Dernekleri Federasyonu’nun (MOSFED) desteklediği liste İstanbul Ticaret Odası (İTO) 71. komite seçimlerine turuncu pusulayla katıldı. Mobilya Meslek Komitesi seçimlerini MOSFED’in desteklediği İSMODER kazandı.

Seçim sonrası açıklama yapan MOSFED İdare Şurası Lideri Ahmet Güleç, “Mobilya dalının çatı kuruluşu MOSFED olarak seçim sürecinin başından beri desteklediğimiz İSMODER listesindeki üyelerin kazanması memnunluk verici. Bu zaferin Türk mobilyasını tanıtmak ve dalı daha ileriye taşımak ismine kıymetli bir adım olduğunu düşünüyorum. İSMODER, kesimimize büyük katkılar sağlayacak yenilikçi ve dinamik bir oluşum. Bu vesileyle başta bize sonsuz güvenerek her vakit yanımızda olan mobilyacılarımıza teşekkür ediyorum. Biz, dünya mobilya ihracatında 2030 yılında birinci 5’e ve 10 milyarlık ihracat sayısına ulaşmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Yatırım, üretim ve ihracat ile bunu başaracağımızı biliyoruz.” formunda konuştu.

“Kazanan sektörümüz oldu”

MOBSAD Lideri ve MOSFED İdare Konseyi Lider Yardımcısı Nuri Gürcan ise, hususa ait şunları söyledi: “Türk mobilyasını yarınlara daha güçlü ve başarılı bir biçimde taşımak için İSMODER olarak kesime gönül vermiş derneklerimizle bir ortaya geldik ve İTO seçimlerini kazandık. Her vakit yanımızda takviyesini hissettiğimiz başta MOSFED olmak üzere tüm üreticilerimize, derneklerimize teşekkür ederiz. Bize inandıkları ve takviye oldukları için memnun ve gururluyuz. İnanıyoruz ki bu zaferle birlikte kazanan Türk mobilyası olacak. Meselelere tahliller geliştirerek mobilyamızın pahasını artıracak ve dünya pazarında ismimizden daha çok kelam ettireceğiz.”

Dört yıl müddetle vazife yapacak yeni İTO Mobilya Meslek Komitesi şöyle:

ASİL ÜYELER
Stella Mobilya
Sofaline Mobilya
Sempre Mobilya
Alışveriş Merkezi İnşaat
Halan Ayhan Oturma Grupları
Metebronz Mobilya
Pargeta Yapı
Metin Akpınar Raylı Dolap İnşaat
Karabağlı Mobilya

YEDEK ÜYELER

Adım Cila Mobilya
Armoni Mağacılık
Alkan Mobilya
Renk Ahşap Eserleri
MC Star Yapı Sanayi
Lorenzi Mobilya
Starmobi Mobilya
216 Mobilya
Özer Metal Mobilya

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu