Haber

İki Cumhuriyetçi karşı karşıya: ‘Trump, DeSantis’e saldırmaya hazırlanıyor’

ABD’de 2024 başkanlık seçimleri öncesinde yeniden başkan adayı olacağını açıklayan eski ABD Lideri ve Cumhuriyetçi siyasetçi Donald Trump ile Cumhuriyetçi Parti’nin Florida Valisi Ron DeSantis’in adaylığı ortasında adaylık çabası sürüyor. Cumhurbaşkanlığı için aday olacağını resmi olarak açıklamayan , aynı zamanda ivme kazandı.

ABD’li haber sitesi Axios’un “Trump’ın niyetini bilen kaynak ve arkadaşlara” dayandırdığı habere göre, Donald Trump, seçimlerden önce Ron DeSantis’i sadakatsizlik, sosyal medya gibi konularda küçük düşürerek “saldırmayı” planlıyor. sağlık sistemindeki değişiklikler için güvenlik ve destek.”

NİKKİ HALEY CUMHURİYET PARTİSİ’NDEN ADAY

Haber sitesi Axios, ‘Trump’ın sırdaşı’ sözlerine atıfta bulunarak bu kişinin, “Trump’tan önce Ron var, Trump’tan sonra Ron var. Eski bir Reagan Cumhuriyetçisiydi. Buradan geldi. “Şimdi beceriksizce kendi görüşlerini o partinin popülist milliyetçi duygularıyla eşleştirmeye çalışıyor.”

Cumhuriyetçi politikacı ve iş adamı Trump ve eski Güney Carolina valisi Nikki Haley, Cumhuriyetçi Parti’nin lider ilan edilen tek büyük adayları. Florida Valisi DeSantis’in ise aday olması bekleniyor ancak henüz adaylığını açıklamadı. The Guardian’a göre anketlerde Trump ve DeSantis önde olmasına rağmen, Trump son zamanlarda birçok ankette DeSantis’e karşı ivme kazandı.

BİRÇOK CUMHURİYET TRUMP’UN ADAYLIĞINA KARŞI

Öte yandan, birçok Cumhuriyetçi, “Trump’ın kaotik başkanlığı, iki görevden alma davası, 6 Ocak Kongre baskını için kışkırtma ve birbirini izleyen ara seçimlerdeki berbat sicili” sonrasında Trump’ın üçüncü adaylığına karşı çıkıyor.

Ancak birçok kişi, 2016’da olduğu gibi, Trump’a muhalefetteki bölünmenin, çoğunluğun desteğine ihtiyaç duymadan adaylığına yol açabileceğinden endişe ediyor. Anketlere göre Haley ve DeSantis, Trump karşı ekini bölüyor gibi görünüyor. (DIŞ HABERLER)

egirdirajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu