Teknoloji

BlueOS İşletim Sistemiyle Gelen İlk Akıllı Saat Vivo Watch 3 Tanıtıldı

Hemen hemen tüm akıllı telefon üreticileri gibi vivo da bir süredir kendi akıllı saatlerini üretip pazarlıyor. Bu saatlerin en yeni modeli vivo Watch 3 tanıtılırken cihazın öne çıkan özelliklerinden biri de firmanın geliştirdiği işletim sistemi oldu. BlueOS’aSahip olunan ilk üründü.

Vivo Watch 3’ün yalnızca tek boyut seçeneğiyle raflarda yer alacağı paylaşıldı. Akıllı saat, iki farklı tasarım ve renk seçeneğiyle, iki farklı tarz ve donanımla kombinlenerek satışa sunulacak. Saatin kendisi 46,1 mm çap ve yükü 36 gram olacaktır. 1,43 inç 466×466 piksel ekran AMOLED panele sahiptir ve her zaman açık özelliğiyle birlikte gelir.

vivo Watch 3’ün BlueOS ile kendi uygulamaları olacak

Saat, dönebilen paslanmaz çelik bir kontrol düğmesiyle birlikte gelir. Ayrıca bu butonun hemen altında sadece basılarak kullanılabilen bir buton daha yer alacak. BlueOS ile gelecek cihazın kendine ait uygulama mağazası bulunacak.

Sağlık ve spor izleme özelliklerine sahip olacak saatte ayrıca 8 kanallı nabız sensörü, 1 kanallı kan oksijen seviyesi takip sensörü, uyku takip sensörü ve koşu sensörü yer alacak. Akıllı saat aracılığıyla Jovi adlı asistanErişim de mümkün olacak.

Kullanıcıların saatin kadran görüntüsünü değiştirebilecekleri 10 farklı ekran yüzü bulunacak. 505 mAh pilBluetooth ile akıllı saati kapalıyken 16 gün, açıkken 8 gün ve tüm özellikleri aktif olarak kullanıldığında 2 gün boyunca kullanmak mümkün olacak.

yalnızca vivo Watch 3 Bluetoothbağlantı içeren bir sürüm ve ortağım Temalı ikinci bir versiyon olacak. Silikon kayışlı Bluetooth modelinin fiyatı ise 140 euro olacak. Deri kayışlı olan ise 155 euroya satılacak. eSIM versiyonları için fiyatlar sırasıyla 167 euro ve 182 euro olarak gerçekleşti.

akhisarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu